Erzurum yaz gibi bir ilkbahar yaşıyor

“Erzurum, 11 ay beyaz, 1 ay ayaz, gerisi de yaz gardaş yaz” deyimiyle soğuk havası ozanların türkülerine de konu olan şehirde, nisan ayında hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. 

Gündüz hava sıcaklığının 20 dereceyi geçtiği şehirde vatandaşlar aileleri ve çocuklarıyla, tarihi mekanların çevresi ile park, bahçe ve spor alanlarında yoğunluk oluşturdu. 

Atatürk Üniversitesi’nin çam ağaçlarıyla çevrili kampüsünde çimler üzerinde oturup vakit geçiren öğrenciler, güzel havanın tadını çıkarıyor. 

Bazı üniversite öğrencileri ise kampüsteki spor tesislerinde futbol, voleybol, hentbol ve tenis oynayıp keyifli zaman geçiriyor. 

“İÇİMİZ ISINDI”

Üniversite öğrencisi Zehra Ayyüce Gezay, soğuk havaların ardından dışarıya çıkıp keyifli vakit geçirdiklerini söyledi. Gezay, “Erzurum’a gelmeden önce arkadaşlarım ve akrabalarım çok soğuk olduğunu belirterek korkutmuştu beni ama şu anda hava çok sıcak içimiz ısındı, mutlu olduk” dedi. 

“BU SENE ÇOK SICAK GEÇİYOR”

Vatandaşlardan 63 yaşındaki İsmail Gülden ise Erzurum’da sıcaklığın kış mevsiminde sıfırın altında 30-40 dereceye kadar düştüğünü hatırlattı. Havanın bu sene çok sıcak geçtiğini ifade eden Gülden, “Bu sene hakikaten bu havaya hayret ettik. Çok sıcak geçiyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x